KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746518
*
nr 1274 6518
Gösta Sundström
(1920-2008), Sverige
Oljemålning, Båtar i hamn, signerad. Olja på duk, 70x90 ca
Gösta Sundström, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1920, död 2008.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 18:25:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/9 00:39:48
1
350 kr
9/9 16:54:39
2
Vinnande bud
9/9 18:08:50
1
600 kr
9/9 18:08:50
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gösta Sundström
Gösta Sundström, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1920, död 2008.
Läs mer om Gösta Sundström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar i hamn fartyg gösta sundström marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Gösta Sundström
Gösta Sundström, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1920, död 2008.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gösta Sundström
nr 1274 6518
Gösta Sundström
(1920-2008), Sverige
Oljemålning, Båtar i hamn, signerad. Olja på duk, 70x90 ca
Gösta Sundström, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1920, död 2008.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/9 00:39:48 | 1 | 350 kr |
| 9/9 16:54:39 | 2 | Vinnande bud |
| 9/9 18:08:50 | 1 | 600 kr |
| 9/9 18:08:50 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gösta Sundström
Gösta Sundström, svensk mÃ¥lare och skulptör född i Stockholm 1920, död 2008.Läs mer om Gösta Sundström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar i hamn fartyg gösta sundström marin marinmotiv olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



